بمناسبت طرح بسیج ملی کنترل فشار خون:

نشست خبری مدیر شبکه بهداشت درمان شهرستان بهمئی با اصحاب رسانه برگزارشد

به گزارش سایت خبری تحلیلی آفتاب زاگرس؛نشست خبری مدیر شبکه بهداشت درمان شهرستان بهمئی با اصحاب رسانه برگزار شد .علی آبشنگ گفت: مهمترین علت ایجاد بیماری های قلبی و عروقی فشار خون بالا است که فشار خون بالا ناشی از شیوه ناسالم زندگی های امروزی مانند کم تحرکی، رژیم غذایی ناسالم، دخانیات و استرس می باشد.

وی با بیان اینکه بیماری فشار خون هیچگونه علائم و نشانه ای ندارد ولی باعث مرگ و میر بسیار زیادی می گردد و به قاتل خاموش معروف است اظهار داشت: نزدیک به ۵۰ درصد مبتلایان به پرفشاری خون از بیماری خود اطلاع ندارند و تنها را شناسایی این بیماران اندازه گیری فشار بصورت حضوری است.

آبشنگ گفت: در همین راستا و برای شناسایی بیمارانی که از بیماری خود اطلاع ندارند با دستور وزیر محترم بهداشت طرح بسیج ملی کنترل فشار خون از ۲۷ اردیبهشت آغاز و تا ۱۵ تیر ماه ادامه دارد که در این طرح افراد بالای ۳۰ سال، زنان باردار و بیماران دارای نارسایی کلیه گروه هدف محسوب می شوند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهمئی تصریح کرد: به همین مناسبت شهرستان بهمئی نیز فعالیت خود را در حوزه طرح بسیج ملی آغاز نمود و از ۱۶هزار و ۹۰۹ نفر افراد بالای ۳۰ سال تاکنون ۱۲هزار و ۷۵۰ نفر مورد ارزیابی و غربالگری قرار گرفتند.

وی اظهار داشت: بیمارانی که از قبل شناسایی شده بودند ۲هزار و ۸۰۰ نفر و از شروع طرح تاکنون نیز ۸۵ نفر بیمار جدید شناسایی و تحت مراقبت قرار گرفتند.

آبشنگ با بیان اینکه تا الان ۲هزار و ۹۹۵ نفر بیماران پیش فشار خونی شناسایی گردیده اند و و از ۵۴ نفر بیماری که دارای بیماری نارسایی کلیه هستند ۲۵ نفر مبتلا به فشار خون بالا هستند، گفت: این طرح تا ۱۵ تیر در ۶ مرکز بهداشتی درمانی شهری روستایی، ۲ پایگاه جامع سلامت، ۲۷ خانه بهداشت و دو ایستگاه سیار که یک ایستگاه در مرکز شهر و یک ایستگاه نیز به کوه سفید جهت عشایر تحت پوشش اعزام گردیدند.