مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد:

همایش پیاده رویی خانوادگی برای نخستین بار در دیشموک برگزار می شود

به گزارش سایت خبری تحلیلی آفتاب زاگرس؛مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای نخستین بار همایش پیاده‌روی خانوادگی در زیلایی بویراحمد و دیشموک شهرستان کهگیلویه برگزار می‌شود.
سید محمدتقی علوی در نشست ظهر امروز ستاد ساماندهی امور جوانان با دستور کار اوقات فراغت جوانان گفت: غنی‌سازی اوقات فراغت فرصت مناسبی برای تقویت بنیه علمی، فرهنگی و اجتماعی نسل جوان است اوقات فراغت عامل مهمی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی بین نسل جوان است.

آفتاب زاگرس:مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: وزارت ورزش و جوانان برای اجرای هر چه بهتر و اثرگذارتر برنامه‌های اوقات فراغت تفاهم‌نامه‌هایی با برخی وزارت‌خانه‌ها و سازمان‌ها منعقد کرده است.ضمن اینکه باید اقدامات مناسب‌تری در طرح غنی‌سازی اوقات فراغت در استان انجام شود.

وی افزود: از ظرفیت ادارات برای اجرای مطلوب و جذاب‌‌تر اوقات فراغت استفاده شود، بحث شادابی و نشاط یکی از نیازهای نسل جوان است که باید در برنامه‌های اوقات فراغت به آن پرداخته شود.

این مسوول در ادامه سخنان خود گفت: همایش پیاده‌روی در بخش‌های زیلایی و دیشموک برای اولین بار برگزار می‌شود که پیگیر حضور شبکه سه سیما برای پخش زنده همایش پیاده‌روی در دیشموک هستیم.

علوی به طرح مهارت‌آموزی ویژه سربازان اشاره کرد و یادآور شد: این طرح بر اساس تفاهم‌نامه منعقده بین وزارت ورزش و جوانان و ستاد کل نیروهای مسلح با همکاری جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود، این طرح شامل ۸۰ ساعت آموزش برای یک هزار سرباز از اواخر تیرماه امسال در استان اجرا می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: آموزش‌های ارائه شده در این طرح شامل مهارت‌های اشتغال و کارآفرینی و مهارت‌های زندگی است که به افراد برتر از سوی جهاد دانشگاهی گواهینامه اعطا می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ۱۲ مرداد آغاز هفته ازدواج اشاره کرد و گفت: جشنواره‌های ازدواج آسان در طول این هفته در سه شهرستان کهگیلویه، گچساران و بویراحمد برگزار می‌شود، همچنین پیگیر برگزاری دومین جشن گلریزان ازدواج با حضور خیران در تهران هستیم.

این مسوول خاطرنشان کرد: در سال گذشته بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ازدواج به متقاضیان عملکرد خوبی داشتند اما در سال جاری هنوز سهمیه پرداختی از سوی وزارت به این اداره‌کل ابلاغ نشده است.

در پایان سید محمدکاظم نظری با تأکید بر توجه به حوزه جوانان گفت: اعتبارات خوبی در این زمینه به استان‌ها تخصیص یافته است،ضمن اینکه در زمینه اوقات فراغت برنامه‌های متنوع‌تری نسیت به سال‌های گذشته برگزار شود.