جزئیات مراسم تشییع تدفین عالم ربانی حجت الاسلام امیر احمد توقی اعلام شد+زمان ومکان

به گزارش سایت خبری تحلیلی آفتاب زاگرس در پی انتشار خبر در گذشت عالم ربانی و پدر معنوی کهگیلویه حضرت حجت السلام آمیر احمد تقوی مقدم ، تازه ترین جزئیات مراسم تشییع و ختم این روحانی جلیل القدر اعلام شد.براساس این گزارش یکی از اعضای بیت این روحانی فقید  گفت : براساس مصوبات صورت گرفته پیکر آمیر احمد تقوی در مدرسه حوزه علمیه دهدشت بخاک سپرده خواهد شد.تقوی در مورد محل برگزاری مراسم عبادی نماز گفت : نماز میت بر پیکر آمیر احمد تقوی مقدم در استادیوم آزادی دهدشت بر گزار میگردد.وی اضافه کرد : براساس برنامه ریزی صورت گرفته در همفکری مسئولان ارشد شهرستان با بیت آمیر احمد :محل برگزاری مراسم ختم و ترحیم این عالم ربانی در مصلای شهر دهدشت خواهد بود.
تقوی در مورد زمان و ساعت تشییع مراسم پیکر آمیر احمد تقوی مقدم یادآورشدند : باتوجه به اینکه بسیاری از عزیزان از استان های دور و نقاط مختلف کشور خواهان حضور در مراسم وداع با این عالم فرهیخته هستند زمان دقیق مراسم تشییع تا این لحظه مشخص نشده ودر اسرع وقت از طریق این رسانه اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش  آفتاب زاگرس میراحمد تقوی‌مقدم مشهور به «آمیراحمد» سال ۱۳۰۲ در بهبهان متولد و بعد دو سال از تولد به کهگیلویه منتقل شد. پدر او میر علی صفدر تقوی عالم منطقه کهگیلویه بود. خواندن، نوشتن و مقدمات عربی و قرآن را نزد پدر آموخت، مقدمات را در بهبهان نزد شیخ عبدالهادی مجتهدی فرا گرفت و در سال ۱۳۲۸ عازم نجف اشرف شد.
آمیر احمد تقوی یکی از تأثیر گذارترین شخصیت‌های استان کهگیلویه و بویر احمد در این برهه از تاریخ استان است که پس از طی مدارج علمی در نجف اشرف تاکنون بیش از ۵۰ سال است که در کسوت یک عالم دینی منشاء خدمات فراوان و مرجع امور مردم است.