فروش اقلام خوراکی تاریخ مصرف‌ گذشته در فروشگاه‌های بزرگ کهگیلویه وبویراحمد

آفتاب زاگرس: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: فروش اقلام خوراکی تاریخ مصرف گذشته در برخی فروشگاه‌های بزرگ استان نگران‌کننده است.

 

به گزارش آفتاب زاگرس، جعفر گوهرگانی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: در بازدید‌های انجام شده از فروشگاه‌های بزرگ سطح شهر یاسوج برخی اقلام تاریخ مصرف گذشته هنوز در ویترین این فروشگاه‌ها موجود بوده و در واقع به فروش می‌روند.

او خواستار تشدید نظارت‌ها بر فروشگاه‌ها بزرگ و کوچک و مراکز عرضه اقلام خوراکی شد و  ادامه اد: در صورت نبود نظارت و با توجه به گرانی اجناس، امکان فروش اقلام تاریخ مصرف گذشته وجود دارد.

گوهرگانی با تاکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی باید در زمینه سلامت جامعه از باب مواد غذایی به صورت قاطع وارد شود، بیان کرد: سلامت جامعه شوخی بردار نیست و نباید در کنار تخلف‌های احتمالی به راحتی گذشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه برخی سودجویان به اسم فروش گیاهان دارویی سلامت انسان‌ها را به خطر می‌اندازند،هم اظهار داشت: انتظار می‌رود دانشگاه علوم پزشکی و پژوهشکده گیاهان دارویی در این زمینه ورود کنند.

گوهرگانی افزود: سلامت و امنیت غذایی مردم باید به عنوان یک اصل مهم مورد توجه مسئولان و متولیان امر قرار گیرد و در این زمینه هیچ قصوری از کسی پذیرفتنی نیست.