برای البرز، فدایی زاگرس

آفتاب زاگرس؛روز گذشته خبر تلخ درگذشت البرز زارعی، کوهنورد و مدافع طبیعت که برای مهار آتش‌سوزی جنگل‌های زاگرس و کوه دیل گچساران جان شیرین خود را از دست داد، عموم مردم جنوب به ویژه طبیعت‌دوستان را عمیقاً متأثر ساخت.
جوان ۲۹ ساله‌‌ای که برای نجات طبیعت زاگرس داوطلبانه به مقابله با آتش شتافت و در این نبرد نابرابر این آتش پرحرارت و شعله‌ور بود که پیروز شد و تن نجیب و نحیف یکی از مدافعان همیشگی طبیعت را سوزاند تا او پس از چند روز تحمل رنج و درد ناشی از سوختگی صعودی بی‌بازگشت و ابدی را رقم بزند و سراسر ایران را تحت تأثیر جانفشانی‌اش برای طبیعت قرار دهد.
البرز نمونه بارز یک انسان مسئولیت‌پذیر و شرافتمند بود که برای طبیعت به عنوان یکی از جلوه‌های جمال خداوند ارج قائل بود و به خوبی دریافته بود که حیات انسان‌ها به زنده بودن همین طبیعت و جنگل‌ها گره خورده است.
البرز معتقد بر دوام در طبیعت بود، با طبیعت انس می‌گرفت و همیشه خود را بدهکار طبیعت می‌دانست.
البرز و البرزها به‌عنوان مدافع طبیعت دست‌کمی از مدافعان وطن و بام ایران زمین ندارند و شایسته تقدیر هستند.
بی‌شک نام و یاد البرز زارعی مدافع طبیعت بر پهنای سبز فلات ایران و جنگل‌های زاگرس خواهد ماند و درس فداکاری‌اش به‌عنوان چراغ راه و نهضتی سبز برای حفاظت از طبیعت و جنگل‌ها در ایران ثبت می‌شود.
اینجانب به عنوان عضو کوچکی از جامعه طبیعت‌دوستان بر خود لازم می‌دانم فقدان غم‌انگیز و اندوه‌بار این انسان شریف، کوهنوردِ طبیعت‌دوست و فداکار کشورمان را که به عشق طبیعت و برای زیست‌بوم ایران‌زمین جان ارزشمند خود را در این مسیر سبز نثار کرد، به حامیان و فعالان مردمی دوستدار طبیعت و به‌ویژه خانواده داغدار محترم‌شان تسلیت عرض نموده و ضمن آرزوی صبر و شکیبایی و سلامتی برای بازماندگان، علو درجات را برای آن مرحوم از درگاه خداوند متعال مسألت دارم.

ولی‌الله شجاع‌پوریان