نرخ بیکاری در شهرستان بهمئی چقدر است

آفتاب زاگرس، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ظرفیت های مختلف بهمئی گفت: پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در روستاهای این شهرستان در اولویت صندوق کارآفرینی امید خواهد بود.

بهمن کاظم پور روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از روستاهای شهرستان بهمئی اظهار داشت: بهمئی به عنوان پایلوت محرومیت زدایی در استان و جزء ۳۱ شهرستان پایلوت محرومیت زدایی در کشور انتخاب شده است.

وی بیان کرد: در این سفر از ۲۲ روستای شهرستان بازدید و ظرفیتها و پتانسیلهای موجود جهت توانمند سازی، رونق اقتصادی، تولید و اشتغال در آن شناسایی شد.

کاظم پور تصریح کرد: مقرر شد پس از شناسایی افراد و متقاضیان روستای ایلی آباد به عنوان روستای بدون بیکار در اولویت کار صندوق قرار گیرد .

وی اضافه کرد: صندوق از بازارچه صنایع دستی و تولیدات بومی و محلی بانوان بهمئی برای اشتغالزایی و کسب درآمد حمایت خواهد کرد.

کاظم پور یکی دیگر از برنامه های صندوق در بهمئی را راه اندازی پنل خورشیدی در یکی از روستاهای این شهرستان در راستای استفاده از انرژیهای پاک اعلام کرد.

کاظم پور افزود: بهمئی با نرخ بیکاری بالای ۴۰ درصد بالاترین نرخ بیکاری را در استان دارد.

شهرستان بهمئی با جمعیتی افزون بر ۴۰ هزار نفر به مرکزیت شهر لیکک و ۱۶۱ روستای بزرگ و کوچک در فاصله ۳۰۰ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.