زنده یاد علی خواجوی انقلابی واقعی و اصلاح طلبی راستین

به گزارش آفتاب زاگرس؛ در پی در گذشت رئیس جبهه اصلاحات کهگیلویه و بویراحمد ، دکتر علی کامرانی از چهره های شاخص اصلاحات استان یادداشتی به این پایگاه خبری تحلیلی ارسال کردند که عینا منتشر می شود.
بنام خدا
“زنده یاد علی خواجوی انقلابی واقعی و اصلاح طلبی راستین”
نام علی خواجوی و “انقلاب” در کهگیلویه و بویراحمد و به خصوص شهرستان گچساران به هم گره خورده و پسوندی ناگسستنی یافته است.
وجه مشترک پیام های چهره های شاخص ملی و استانی در مرگ ایشان عبارتند از: انسانی شجاع، صبور، آزادیخواه، شریف، نجیب، کریم ، مهربان، عادل، شفاف، صادق، عابد، متدین و مومن، حقیقت جو، مردمدار و مردم دوست، ساده و بی پیرایه.
آری به حق مرحوم علی خواجوی مزین به همه این صفات نیک و خدایی بودند.
اما جدای از ویژگی های فردی و شخصی این مرد نکونام، روح بی کینه، صفای باطن و لحن آرام و روحانی اش و مروتش با همفکران و دوستان، همچنین مدارایش با مخالفان فکری و حتی دشمنانش، صلابت ذهنی و سلامتی ضمیرش، از او الگو و اسوه ی حسنه ای ساخته ای بود.
اما استاد علی خواجوی در مسائل سیاسی ـ اجتماعی یک مرد انقلابی واقعی و مردمی بود. او از سابقون و مجاهدان و انقلابی پیش و پس از انقلاب بود، که در راه دفاع از حقوق مردم ایران، مبارزه برای ایرانی مستقل، آزاد و آباد را در فعالیت های سیاسی و فرهنگی و مخالفت با رژیم پهلوی دید.
او برای استقلال کشور، آزادی های مدنی و به خصوص آزادی بیان و تفکر و اندیشه، تقویت مردمسالاری با انتخابات آزاد به معنای واقعی و تحقق عدالت با اجرای اسلام ناب محمدی و تشییع علوی مبارزه را علیه حکومت طاغوت آغاز کرد. مرحوم خواجوی انقلابی ماند و در راه تحقق آرمان های مردم در انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷ خورشیدی، در دوران پر فراز و نشیب پس از پیروزی انقلاب هرگز از آرمان هایش دست برنداشت. این بزرگ مرد انقلابی، همواره بدون هیاهوهای سیاسی و خودنمایی های شیطانی و با پرهیز از زد و بندهای سیاسی و بی توجه به مطامع مادی دنیوی نه با شعار و گفتار و نوشتار، بلکه با رفتار و کردارش در پی تحقق اهداف مردمی ترین انقلاب قرن بود. او انقلابی ماندن را در پیگیری عملی اهداف بلند مدت انقلاب می دانست.
استاد علی خواجوی سیاست دانی اخلاق مدار بود که رفتارسیاسی اش را با شاقول اخلاق انسانی و اسلامی سنجش می کرد و با فعالیت های سیاسی و اجتماعی خویش و بدون هیچ گونه چشم داشتی به نان و نام و مقام، تمام تلاشش را برای استقلال داخلی و خارجی ایران، تقویت جمهوریت نظام برآمده از انقلاب مردم ایران و توسعه احزاب و تحقق عدالت و عدالتخواهی و انتخابات آزاد و مردمی با حضور همه سلایق فکری و سیاسی و دفاع از آزادی های اجتماعی و به ویژه آزادی بیان اندیشه و حمایت و دفاع از آزادی خواهان و متفکرین و منتقدین و اصلاح خواهان می دانست. او تمامی عمر با برکتش را صرف تحقق اهداف انقلاب کرد. در یک کلام علی خواجوی تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی در استان کهگیلویه و بویراحمد بود، سینه اش مخزن اسرار بود و به واقع مصداق “صدور احرار قبور الاسرار ” ۰۰۰۰۰۰۰علی خواجوی می تواند اسوه ی حسنه ای برای همه ی آنانی که می خواهند انقلابی باشند و بمانند.