استاندار خوزستان:

اعتبارات ادارات ناتوان درجذب پس گرفته می شود

به گزارش سایت خبری تحلیلی افتاب زاگرس شریعتی در شورای برنامه ریزی خوزستان درسرسرای استانداری بیان کرد:ادارات خوزستان میزان اعتبار و پروژه های سال ۹۶ را بررسی کنند و برای سال ۹۷ برنامه های خود را تعیین کنند.
وی گفت: نشست ها و تصمیماتی که در شورای برنامه ریزی و توسعه خوزستان گرفته می شود باید به گسترش خدمات و ایجاد اشتغال در خوزستان ختم شود و هرگونه کم کاری از سوی مدیران دستگاه ها قابل قبول نیست.
شریعتی بیان کرد: کارگروه های خوزستان برنامه های دستگاه های اجرایی برای سال ۹۷ را مشخص کنند و مدیران استان نباید نسبت به کم کاری و کوتاهی بی تفاوت باشند.

** گلایه رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان از برخی مدیران استان
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوز نیز گفت: مصوبات اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه خوزستان در حکم مصوبات هیات وزیران است که به استان ها تفویض اختیار شده است.
امید حاجتی افزود: مسئولانی که در شورای برنامه ریزی خوزستان حضور ندارند و کم کاری می کنند مدعی تامین اعتبار نباشند.
وی بیان کرد: از کارگروه های استانی خواسته شده که پیشنهادات و برنامه های خود را برای سال آینده ارایه دهند که متاسفانه هیچ کارگروهی از استان به غیر از کارگروه بانوان و خانواده برنامه خود را ارایه نداده است.
رییس مجمع نمایندگان خوزستان نیز بیان کرد: بین مدیری که کار می کند و برای پیگیری مشکلات و برنامه های استان وقت می گذارد با مدیری که کوتاهی می کند و کار نمی کند فرق است و باید به این موضوع در استان بیشتر توجه شود.
عباس پاپی زاده افزود: برگزاری شورای برنامه ریزی علاوه بر اینکه پروژه ها و مشکلات استان را بررسی می کند، ارتباط با مدیران را تقویت می کند.
وی گفت: بسیاری از دستگاه های اجرایی در خوزستان به دلیل بی نظمی وکم کاری امکان جذب اعتبارات خود را ندارند و کم کاری مدیران استانی به مسئولان بالا دست هر دستگاه و وزیر مربوطه اعلام و تذکر خواهم داد.
در این نشست طرح هادی شهر سیاه منصور از توابع شهرستان دزفول به تصویب اعضای شورای برنامه ریزی خوزستان رسید.
شهر سیاه منصور در ۶ کیلومتری شهر دزفول قرار دارد سال ۹۱ به شهر تبدیل شد و جمعیتی بالغ بر پنج هزار و ۴۰۶ نفر دارد.
همچنین در این نشست طرح هادی بیدروبه از توابع شهرستان اندیمشک نیز مصوب شد.
طرح هادی شهر آزادی نیز از توابع شهرستان اندیمشک برای بررسی بیشتر در کارگروه زیربنایی برگشت داده شد. جمعیت این شهر حدود چهار هزار نفر است.