مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان:

۵۱ هزار خوزستانی در هشتمین جشنواره رضوی شرکت کرد

به گزارش سایت خبری تحلیلی آفتاب زاگرس؛منصور کوهی رستمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان، با اشاره به استقبال بسیار خوب خوزستانی ها از جشنواره کتابخوانی رضوی و شرکت بالغ بر ۵۱ هزار نفر عنوان داشت: بیش از ۲۲ هزار در بخش آنلاین و بیش از ۲۷ هزار نفر در بخش مکتوب جشنواره شرکت کردند.

مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان با بیان اینکه بیشترین میزان مشارکت سازمان ها در بخش مکتوب مربوط به سازمان زندان های استان، نیروی انتظامی، انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) و کانون اصلاح و تربیت است، افزود: بیشترین شهرستان های شرکت کننده در جشنواره اهواز، امیدیه، مسجدسلیمان و بهبهان بودند؛ ضمن اینکه صدا و سیما و شرکت اتوبوس رانی کلانشهر اهواز در بخش تبلیغات یاور نهاد کتابخانه ها بودند.

این مقام مسؤول در رابطه با میزان بدهی معوقه شهرداری از سال ۸۳ تا به امروز گفت: میزان پرداخت نیم درصد شهرداری ها در پنج ماهه سال جاری، ۱۹۲ میلیون تومان است که با توجه به تعداد ۲۲۰ باب کتابخانه های عمومی فعال در استان، این مبلغ بسیار ناچیز و جوابگو هزینه های جاری آب و برق و مصارف عمومی نیست.

کوهی رستمی خاطرنشان کرد: با جلسات و اقدامات صورت گرفته از سوی استاندار خوزستان نسبت به پرداخت بدهی شهرداری ها، یک میلیارد تومان از این بدهی ها پرداخت شد که بیشترین آن مربوط به شهرستان ماهشهر با ۲۴۰ میلیون تومان بود.

وی با بیان اینکه برای ساماندهی و فعال کردن کتابخانه ها نیازمند منابع مالی هستیم، عنوان داشت: با توجه به اینکه تنها منبع مالی کتابخانه ها نیم درصد شهرداری ها است؛ از این رو شهرداری ها نسبت به پرداخت این مبلغ اهتمام داشته باشند