تاریخ انتشار : دوشنبه 18 تیر 1403 - 9:10
177 بازدید
کد خبر : 6586

پزشکیان روی میادین مین

پزشکیان روی میادین مین

آفتاب زاگرس،انتخابات چهاردهم ریاست جمهوری با پیروزی دکتر به پزشکیان به پایان رسید و تحول خواهان و دگر اندیشان در یک رقابت سخت و فشرده و نابرابر بر رقیب تا بن دندان مسلح پیروزشدندو مردم قاطعانه به تفکر ارتباط وتعامل با دنیا رای دادند . دکتر پزشکیان می داند که شرایط بسیار پیچیده و تو

آفتاب زاگرس،انتخابات چهاردهم ریاست جمهوری با پیروزی دکتر به پزشکیان به پایان رسید و تحول خواهان و دگر اندیشان در یک رقابت سخت و فشرده و نابرابر بر رقیب تا بن دندان مسلح پیروزشدندو مردم قاطعانه به تفکر ارتباط وتعامل با دنیا رای دادند . دکتر پزشکیان می داند که شرایط بسیار پیچیده و تو درتو است و میادین مین های زیادی را باید به سلامتی عبور کند.

شرایط داخلی از یکسو و از سوی دیگر شرایط منطقه ای و بین المللی دربرابر ایشان صف آرایی نموده که امیدواریم از این پیچ ها و گذرگاههای سخت کشور را به سوی افق های توسعه راهبری نماید.

امروزه روز شرایط داخلی کشور با انباشت از مشکلات لاینحل روبه رو است که می توان به شاهد ریزش سرمایه های اجتماعی همان ۳۰ میلیون نفری که رای نداده اند ،شکاف عمیق بین فقیر و غنی، ریزش طبقه متوسط،شرایط نامناسب اقتصادی و معیشتی کارگران -کارمندان- معلمان – بازنشستگان- پرستاران و پزشکان- فرار نخبگان و مغزها و اخراج اساتید و دانشجویان،مالیات های کمرشکن،وضعیت ارز و سکه وبورس، فیلترینگ و اینترنت،گشت ارشاد ،بحران زیست محیطی و خشکسالی ناوگان هوایی و ریلی وزمینی فرسوده،… اشاره نمود.

در شرایط منطقه ای قضیه حقابه آب هیرمند که زندگی و حیات مردم سیستان را تحت تاثیر قرار داده است ، مهاجران افغانستان، پیمان شانگها و بریکس و اکو ، جنگ غزه، محور مقاومت وارتباط با اتحادیه عرب … از چالش های مهم ایشان است.

در شرایط بین المللی موضوع برجام ، fatf ، ارتباط با کشورهای غربی و شرقی و بالانس تعادل بین انها از میادین سختی است که نیازمند پرهیز از تنش زدایی در سیاست خارجی تعامل و احترام متقابل در سطح بین الملل است.

نیک واقف اید که کشور با ابر چالش ها و میادین مین زیادی روبه رو است که می بایست با انسجام و اتحاد درونی این مشکلات را به فرصت تبدیل کرد و همه نخبگان داخلی و جناحی کشور می بایست دست از تنش برداشته زیرا کشور کشش و تحمل این همه مشکلات را ندارد شرایط به گونه ای است که کشور از قافله توسعه در قبال کشورهای همسایه و منطقه ای عقب مانده و می بایست این عقب ماندگی جبران شود .

به امید ایرانی آبادو آزاد و سربلند

فرهاد وفایی

تحلیلگر سیاسی و فعال رسانه ای

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نمایش مجوز رسمی ارشاد اسلامی

فرهنگی

اخبار سیاسی

ای رسانه

Parse error: syntax error, unexpected end of file in /home/aftabzag/public_html/wp-content/themes/bamdad/footer.php on line 122